четвер, 8 травня 2025 р.

8 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ТА ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ. 80 РОКІВ ПЕРЕМОГИ


Друга світова війна увірвалась у життя багатьох мільйонів людей і в Європі, і в Україні. Про передумови війни, болючі відчуття, переживання горя та втрати, а також про життя після війни написано чимало книг і художніх, і нонфікшн. Жах війни осмислювали та описували у формі щоденників, спогадів, репортажів і романів.

Як поводилися люди в період гітлерівської окупації? Як виживали попри злидні, голод, бомбардування? Як почувалися цивільні, полонені та самі військові всіх армій за тих обставин? Ця добірка художніх книг про Другу світову війну з різних боків висвітлює трагічне спільне минуле народів. Тут є оповіді про героїв і зрадників, про СС і рух опору. Але здебільшого ці романи присвячені звичайним чоловікам і жінкам.

Ми підготували для вас добірку книг про Другу світову війну, про цей темний період історії, що залишив відбиток суму та героїзму на мільйонах людей, з долями та історіями яких ми познайомимось на сторінках неймовірно цікавих книг.













понеділок, 5 травня 2025 р.

ЛЮБОВНІ РОМАНИ: НІЖНІСТЬ, ПРИСТРАСТІ ТА СПРАВЖНІ ПОЧУТТЯ

Лише той не вірить в кохання, хто ніколи про нього не читав. Герої книг відверті у своїх почуттях, а сторінки не вміють ховати секретів. І це надзвичайний шанс зазирнути у таємничий світ людської емоційності, вразливості та… приреченості. Адже сердечним поривам неможливо противитися, навіть якщо вони штовхають у глибини темної спокуси.



Для вас — дивовижні історії кохання, від романтичних до найвідвертіших. Відомі автори та нові імена. Заборонені бажання, королівські таємниці, ..

Це можливість заглибитися у світ емоцій, пережити разом із героями їхні історії та знайти відповіді на питання, які турбують

Часом вони проходять стільки перешкод, заборон та трагедій, що важко й уявити, але ж насправді кожен закоханий герой заслуговує геппі-енду, чи не так?



середа, 23 квітня 2025 р.

ЧОРНОБИЛЬ У ЛІТЕРАТУРІ: КНИГИ ПРО УКРАЇНСЬКУ ТРАГЕДІЮ

                                    

Що залишила по собі жахлива катастрофа на ЧАЕС? Покинуту Прип`ять, зруйновані долі та навіки страшну дату – 26 квітня. Життя триває, але біль – уже в крові всіх прийдешніх поколінь. А добірка книг про Чорнобиль – це історії ліквідаторів і працівників на енергоблоках, це оповіді звичайних людей, чиє буття скалічила аварія. І кожен документальний або художній твір – ніби монумент, в якому навіки застиг найгірший день 1986 року.

В ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці станції відбулися два теплові вибухи, які повністю зруйнували реактор. Внаслідок цього стався радіоактивний викид, пожежа тривала кілька днів. А повністю ліквідувати її вдалось лише за два тижні, 10 травня. Через недбалість та замовчування тодішньої влади тисячі людей загинули, сотні тисяч назавжди покинули домівки, мільйони – отримали опромінення.

За 39 років Чорнобиль встиг пережити й другу катастрофу – 35 днів у російській окупації.

А щоб не допустити загрози втретє, усі ми повинні пам`ятати і знати нашу історію.

             

вівторок, 22 квітня 2025 р.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГИ ТА АВТОРСЬКОГО ПРАВА


Дата святкування Всесвітнього дня книги та авторського права, який увійшов у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995 р., припадає на 23 квітня. Вона вельми символічна для світової літератури. У цей день покинули світ або прийшли в нього такі знамениті і відомі автори як Шекспір і Сервантес, Моріс Дрюон і Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо і Володимир Набоков, X. Лакснесс і Григорій Тютюнник.

Вважається, що День книги відзначався ще в першій половині XX століття. Ідея його створення належить письменникові й редакторові з Валенсії Вісенту Клавелю Андресу. У 1926 р. іспанський король Альфонс XIII розглянув його пропозицію і підписав королівський указ, згідно з яким 7 жовтня (вважалося, що в цей день народився Сервантес) запроваджувався День іспанської книги. У 1930 р. День книги в Іспанії перенесли на 23 квітня, коли, ймовірно, помер письменник. Цікаво, що ще з XV століття 23 квітня відзначають День Святого Георгія, заступника Каталонії. У Барселоні та Каталонії в цей день, також відомий як День троянд, чоловіки традиційно дарують жінкам троянди, а жінки чоловікам – книги.

На щорічній Генеральній конференції ЮНЕСКО 1995 р., що проходила в Парижі, було прийнято рішення заснувати не тільки це всесвітнє свято. За даними проекту DilovaMova.com, була заснована і Премія Всесвітньої організації ЮНЕСКО за пропаганду кращих ідеалів толерантності і терпимості в дитячій і юнацькій літературі.

Книга – це незамінний носій інформації. Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розуміння краси нашого людства. У світі багатого культурного різноманіття, однак саме книга є справжнім вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес.

Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.




середа, 16 квітня 2025 р.

Великодній книжковий кошик

Великдень – це свято надії, радості, відродження та весни.🌷Природа оживає, все навколо розквітає і настає тепла пора

Твори, які знайдуть свого читача, по-особливому відгукнуться в його серці. Ми зібрали для вас найцікавіші, на нашу думку, книги, які закохають вашу душу.



Легкі, яскраві та надихаючі книги, що дарують позитив і гарний настрій, очікуючи на тепле сонечко. ☀️

А щоб поділитись своїм теплом — обмінюйтесь власними книжкомріями з близькими 😻

четвер, 3 квітня 2025 р.

Лялькарі в гостях навчально-реабілітаційного центру: шукали маму Каштанчика)))

 


Міжнародний день лялькаря був 21 березня, але ми не встигли в останній навчальний день перед канікулами зустрітись з учнями НРЦ м. Луцька і привітати людей, які несуть диво, казку, радість дітям і дорослим. Сьогодні ми мали нагоду переживати пригоди Каштанчика, його друга Ведмедика, хитрої Мишки і шукати маму Каштанчика. Дякуємо акторкам Світлані Ришко (Каштанчику з чудесним голосом), Аллі Тихомиренко (Мишці з хитрими-прехитрими інтонаціями й постійній читачці нашого відділу), Світлані Пилипчук (Ведмедику, надійному в усьому), адміністратору театру ляльок пані Олені за координацію і за довгу справжню дружбу – директору театру Вадимові Хаїнському.

Ну і які висновки ми робимо? А те, що таки треба йти дивитись весь репертуар, навіть дорослим. Можливо, будемо добрішими ставати, чуйнішими, відкритішими до цього божевільного світу.

І трішки фото й відео. Так би мовити, як звіт, що ми там були, мед-воду пили)












понеділок, 31 березня 2025 р.

Книги для весняного настрою

 

Весна. Час для нових мрій, нових друзів, нових звершень, кохання і, звичайно, нових вражень, в тому числі від цікавих книг. Пропонуємо вашій увазі добірку книг, що неодмінно додадуть вам весняного настрою.  Вони не тільки допоможуть забути про довгі зимові місяці, але і посприяють створенню по-справжньому весняного настрою, налаштують на теплу, позитивну хвилю.