понеділок, 16 червня 2014 р.

Ірен Роздобудько «Арсен». 13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув

      Ірен Роздобудько «Арсен». 13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі  це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати  особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати  образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка «забрала» в нього тата; чимало дізнатись  адже історія його роду стала «візитівкою» цілого села. А головне  Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди…
   Нова повість відомої письменниці Ірен Роздобудько розповідає про дорослішання, життєво важливі трансформації в свідомості й пошук моральних орієнтирів у житті.

     Даринка бавиться в дитячому куточку
      
   РоманЛарисиДенисенко «Відлуння: відзагиблогодідадопомерлого» - цедивнатазахопливаісторіямолодоїнімкеніМарти, якавважаласвогодідатрагічнозагиблимсмертюхоробрихщепідчасДругоїсвітовоївійнитапохованимдесьпідЖитомиром. А, виявляється, старий, що насправді доживав свій вік у божевільні, перевернув її власне життя догори дригом. 
   Марта так пишалася своїм корінням, а отримала діда-нациста, якого понад 60 років ховали від рідні, аж доки не поховали зовсім. Дівчина вирішує, що її минулому потрібен адвокат, і вирушає збирати докази маршрутом Берлін-Житомир. Хай там що, вона шукатиме відповіді у відлунні подій Другої світової війни і знайде ключик до дверей власного майбутнього.

 
        Відтак Марта вирушає до України. Вона шукає сліди свого діда в далекому селі на Житомирщині. Дорогою їй травляться вірний друг, несподівані попутники, а фінал приводить до справжнього кохання.
       Місцями події подорожі до України трохи нагадають жарти «Все ясно» Джонатана Сафрана Фоера. Хоча роман підкреслено космополітичний. Тут немає ярликів національності. В романі і німці, і українці однаково позначені печаткою непростої родової пам’яті.

Немає коментарів:

Дописати коментар