вівторок, 17 листопада 2020 р.

«Етикет, повага, діалог – основа толерантності» (до Міжнародного дня толерантності)

Дорогі друзі, сьогодні поговоримо про толерантне ставлення один до одного, адже в наш час проблема толерантності є однією з найактуальніших.
Давайте пофантазуємо? Уявіть собі, що настане час, коли люди стануть абсолютно однакові (зріст, колір волосся, очі). Яким буде цей світ? Як люди будуть в ньому жити? Добре, чи погано, що ми всі різні?
Звичайно ж, відмінності збагачують і доповнюють світ. Щоб жити в світі, людям потрібно буде навчитися жити, вирішуючи проблеми та завдання на основі співробітництва.
 
Найчастіше слово «толерантність» перегукується зі словами «терпимість», «повага», «доброта», а вони є похідними від головного почуття, на якому тримається світ – любові.
На нашому життєвому шляху трапляються різні люди, різні обставини і від кожного з нас залежить, чи будуть взаємини позитивними, чи негативними, такими, що ведуть до співпраці і миру, чи такими, що ведуть до конфліктів і ворожби. Зрозумійте, що від вас залежить, чи підійматися вверх, до вершин взаємин, чи опускатися вниз, скочуватися до погіршення стосунків.
Отже, якщо ви прагнете продуктивного спілкування, необхідно поводитися так, аби не ображати партнера, поважати точку зору іншого та його особистість, незалежно від соціального статусу, національності, індивідуальних особливостей, уподобань тощо. Таке спілкування і буде толерантним.
 
Ось вам скарбничка порад:
- будьте готові до того, що всі люди різні – не кращі й не гірші, а просто різні;
- навчіться сприймати людей такими, якими вони є, не намагайтеся змінити в них те, що вам не подобається;
- цінуйте в кожній людині особистість і поважайте її думки, почуття, переконання, незалежно від того, чи збігаються вони з вашими;
- зберігайте «своє обличчя», знайдіть себе і за будь-яких обставин залишайтеся самими собою.
І головне, пам’ятайте: особистісні риси толерантної людини – це не вроджені, а набуті соціальні якості, що формуються з раннього дитинства у процесі взаємодії з сімейним (родинним) оточенням.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар