вівторок, 18 травня 2021 р.

Я – учасник дорожнього руху. Азбука безпеки на дорогах (бібліофорсаж)

Друзі, а ви задумувалися над тим, як давно вигадали правила дорожнього руху? Можна припустити, що їх розробили тоді, коли потік автомобілів на автодорогах став масовим явищем. Будете здивовані, але перші правила дорожнього руху запровадили ще в Стародавньому Римі. І це, уявляєте, розробив Юлій Цезар.
Саме за його указом в 50-х роках до н. е. на деяких вулицях Рима було запроваджено односторонній рух – так боролися із заторами, які виникали вже тоді.

В наш час ми не можемо уявити свого життя без транспорту, без доріг, світлофорів, пішохідних переходів. Транспорт – наш вірний друг! Але, забуваючи про власну безпеку, нехтуючи правилами дорожнього руху, можна стати жертвою своєї необдуманої поведінки.


Щороку інтенсивність автомобільного руху на дорогах зростає. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність всіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров’я та життя потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених Правил дорожнього руху: перетинати дорогу лише у встановлених місцях, виключно на зелений сигнал світлофора, вимикати навушники та не спілкуватися по мобільному телефону в таких випадках, а в темну пору доби на погано освітлених ділянках обов’язково використовувати світловідбивні елементи на одязі. Не слід покладатися на водія автомобіля, на його знання правил дорожнього руху. Потрібно враховувати багато факторів, серед яких і погодні умови, і стан технічного оснащення транспортного засобу.


Найважливіше – усвідомити, що ваше життя та безпека – у ваших руках! І саме в цьому випадку знання Правил дорожнього руху може врятувати життя.

 

ДАЙТЕ ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ВІКТОРИНИ:

1. Як правильно переходити вулицю?

2. Якої сторони слід дотримуватись, крокуючи тротуаром.

3. У яких місцях встановлюється знак «Діти»?

4. Які засоби безпеки автомобіля ви знаєте?

5. Чи завжди пасажирам потрібно пристібатися ременями безпеки, чому?

6. Із скількох років дозволяється їздити на передньому сидінні автомобіля.

7. 3 якого віку дозволено їздити на велосипеді по дорозі?

8. Велосипедист – це водій чи пішохід?

9. Чи можна велосипедистові їхати по дорозі, якщо неподалік є велосипедна доріжка.

10. Як велосипедист повинен проінформувати водія, що рухається за ним, що йому потрібно повернути, зупинитися.

11. Як слід переходити дорогу, якщо ви вийшли з транспорту.


Немає коментарів:

Дописати коментар