понеділок, 16 червня 2014 р.

В’ячеслав Васильченко «Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки».

   В’ячеслав Васильченко «Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки». Дипломант Міжнародного літературного конкурсу  романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» 2012 року
    У розпалі літо. Поблизу Києва відбуваються таєм­ничі вбивства жінок, слід від яких тягнеться у давню легенду про вовкулаку. Богдан Лисиця, київський професор словесності, працюючи на прохання свого товариша – головреда газети «Презумпція» – кореспондентом, паралельно займається пошуком убивці й написанням статей про це. Розплутуючи клубок неординарних загадок, професор починає розуміти, що все насправді не так, як здається на перший погляд. І опиняється у вирі таємничих подій та небезпечних пригод…
       Нова книга В’ячеслава Васильченка занурює читача у світ небезпечних пригод, боротьби світла й темряви, добра і зла. Автор твору впевнено веде нас заплутаними лабіринтами художнього світу, навіть дозволяє долучитися до розслідування кривавих кримінальних справ завдяки «відкритості» образу головного персонажа, київського професора словесності, Богдана Лисиці. Адже всі його думки, міркування, припущення, логічні висновки «доступні» читачеві завдяки художньо й ідейно вмотивованому введенню до тексту розгорнутих монологів-міркувань, монологів-спостережень, монологів-припущень. В’ячеслав Васильченко чітко дотримується вимог, що висуваються до детективних творів. Це і заплутаний гострий сюжет, і високий рівень подієвості в романі, і чітко окреслені образи та психологічна багатовекторна характеристика персонажів. Так, наприклад, Богдан Лисиця – комунікабельна, освічена людина (цитує В. Шекспіра, знається на світоглядних принципах Г. Сковороди тощо), здатна відчувати сильні романтичні почуття (симпатія до Дарини). Письменник наділив професора ще й аналітичністю мислення, здатністю бути гарним другом, не втрачати самовладання у будь-яких межових ситуаціях, принциповістю. Показовим у плані розкриття характеру професора є його слова: «…дав слово – тримай. Інакше в його житті не бувало. Принцип. Нічого не вдієш. Річ, за визначенням, непорушна». І саме йому доводиться розплутувати таємничі вбивства молодих жінок. Крок за кроком Богдан Лисиця, детально аналізуючи найменші дрібниці, на перший погляд здавалось би несуттєві моменти, наближається до жорстокого вбивці-вовкулаки. Читач теж має змогу перевірити свою інтуїцію, методи індукції та дедукції. Письменник час від часу «підкидає» професору й реципієнтам різні можливі варіанти розгортання подій, потенційних вбивць. І кожного разу (практично до останніх сторінок роману) всі припущення і підозри виявляються  безпідставними.  Авторові вдається тримати читача в напрузі від першої до останнь alt=font-size: 10.0pt; line-height: 150%; mso-ansi-language: UK; font-w  Новий роман Галини Вдовиченко, ще називають римейкомeight: normal; mso-bidi-font-weight: bold;     alt=ої сторінки.
      У своєму романі В’ячеслав Васильченко порушує  велику кількість морально-етичних проблем, що хвилюють людину ХХІ століття.
       Д.Роллинс «Айсберг»

Немає коментарів:

Дописати коментар