пʼятниця, 17 липня 2020 р.

Книги-ювіляри в рамках програми «Літо з бібліотекою»




Цього року виповнюється 185 років від дня публікації книги М. Гоголя «Тарас Бульба» (1835 р.)
Микола Гоголь є одним із найбільш знаних українців у світі. Мало хто знає, що Гоголь, рідною мовою якого була українська, здобув центральне місце у російській літературі саме завдяки тому, що був українцем, знав тогочасну українську культуру, яка була майже зовсім не відома в Росії, і, «переклавши» її для російського читача, став знаменитим.
Історична повість «Тарас Бульба» вже давно стала хрестоматійною та відомою далеко за межами нашої Батьківщини. Вона цілком вписується в контекст української модерної «козацької літератури» початку ХІХ ст.
 
У своїй роботі над твором Гоголь використав велику кількість історичних досліджень: «Історію русів», «Історію про козаків запорозьких» Мишецького, «Опис України» Боплана. «Тарас був один з корінних, старих полковників: весь був він створений для бойової тривоги й відзначався грубою щирістю своєї вдачі. …».
Тарас –  виняткова особистість, у якій відбиваються кращі якості не якоїсь окремої групи, а всього козацтва в цілому. Це могутня людина – із залізною волею, щедрою душею й неприборканою ненавистю до ворогів своєї вітчизни.
 
Цікаво, що гоголівського літературного героя, козацького полковника Тараса Бульбу, в багатьох випадках ототожнюють з реально діючою історичною особою Остапом Гоголем (далеким родичем М. Гоголя) і згадують поруч з П. Сагайдачним, Б. Хмельницьким, І. Сірком та І. Мазепою.

Немає коментарів:

Дописати коментар