середу, 8 листопада 2023 р.

Цикл книг Лесі Романчук-Коковська «Благословен, хто йде»

 

Цей роман – достовірна і захоплююча мандрівка раннього християнства. Його читаєш,як цікаву історичну хроніку чи сагу й водночас, як натхненний сакральний твір. Авторка психологічно точно передає всі нюанси поведінки і вчинків персонажів: римлян, еллінів, юдеїв...

Перша книга

Незвичний роман, що має ознаки історичної драми, житія, філософської притчі, – сповнений пригод, духовного пошуку, становлення душі, пізнання Господньої благодаті. Він перший із серії романів Лесі Романчук-Коковської, натхненні сакральним змістом і єдиний про першомученицю Теклю – покровительку Тернополя.

Друга книга

Історичний роман відомої української письменниці Лесі Романчук «Благословен, хто йде Климент» це продовження історії Теклі, дочки римського прокуратора Альбіна Ксанфа. Дівчина стала однією з перших у древньому Римі, хто повірив у Слово Ісуса Христа. Господнє Слово завжди дає надію на справедливість та спасіння душі для всіх, хто повірить у Нього, наважиться йти за Ним, незважаючи на переслідування, загрози і, навіть, мученицьку смерть.

Все, що трапляється у житті не є випадковим. Книга сповнену віри в добро саме зараз, коли Україна страждає, палає у вогні війни, яку росія веде проти України.

Зараз кожен українець бореться за своє право на життя, право на майбутнє, право просто жити і бути вільним. Книга «Благословен, хто йде» допомагає відновити внутрішні сили, додає наснаги, надії на краще з вірою і покладанням на Господа, бо Він – завжди поруч, найголовніше – довіритися Йому і вміти бачити нові шляхи, які Він відкриває перед нами.

В основі роману – Біблія, головні події життя Ісуса Христа, Його життя на землі, проповіді серед людей, смерть Спасителя на хресті, Його Воскресіння.

Біблійні події є лише тлом, на якому розкрито сповнену драматизму та поневірянь життєву стежину Теклі, яка кинула виклик тогочасним загальноприйнятим нормам у суспільстві, оскільки вирішила присвятити своє життя служінню Господеві, а не виходити заміж за багатого, жорстокого Фаміра. Звісно, такий сміливий вчинок дівчини став причиною осуду, переслідувань, ув`язнення та засудження до поєдинку із левом на арені для гладіаторських боїв.

На сторінках книги дуже детально змальовано побут, звичаї, традиції багатих римлян, описано особливості життя рабів, римських воїнів, ведення господарства, навіть процес виготовлення тонких бірюзових тканин для виробництва вишуканого жіночого одягу.

В процесі читання часто виникає враження, що опиняєшся на вулицях Риму із юрбою містян, які захоплено слухають проповідь апостола Павла або ж, диспути філософа Сенеки.

Письменниця майстерно та витончено описує кожну подію, деталь побуту, одяг чи обставини, у яких живуть та діють персонажі.

Роман читається доволі легко, але спонукає до роздумів про справжні, вічні цінності: любов до ближнього, любов до рідного краю, вчить цінувати і бути вдячним Господу за кожну мить життя.

Книгу варто прочитати тим, хто цікавиться минулим, історією Риму, Єгипту та інших далеких країв. Навіть особливості військових баталій або придворних змов описані із вражаючою енциклопедичністю та достовірністю.

Третя книга

У третій книзі роману зустрінемо і Теклю, й Климента, знову переживемо разом бурхливі пригоди...

Але найбільше приковуватимуть увагу вчинки й діяння апостолів. Відчуємо силу їх, збагнемо, що приводить обраних до вікопомного вибору...

Четверта книга

У четвертій книзі роману звертається увага на вчинки й діяння апостолів Павла і Петра, їх непохитність у вірі й мученицька кончина... Подивує та зацікавить сповнене втрат і небезпек життя єпископа Римського Климента, й що його пов’язує з Україною.


Немає коментарів:

Дописати коментар